مشکلات آبیاری سنتی و استفاده از آبیاری هوشمند سبز

پرورش گل و گیاه ریشه در فرهنگ کهن ایرانی داشته و مردم ایران به واسطه ی شرایط جغرافیایی خاص، روحیه طبیعت دوستی و علاقه ی بسیار به گل گیاه همواره توجه خاصی به این موضوع داشته اند و هدف ما استفاده از تکنولوژی آبیاری هوشمند با توجه به مشکلات امروزه برای پرورش گیاهان می باشد.

متاسفانه زندگی کنونی شرایط نگهداری را برای گیاه دوستان دشوار کرده تا حدی که پرورش گیاهان در منزل، حتی گیاهان آپارتمانی، دشوار است.

 

از مهم ترین مشکلات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱٫هر ایرانی به طور متوسط حدود سه هفته را خارج از منزل به سر می برد و این قضیه برای همه ی دوست داران گل و گیاه مشکل ایجاد کرده و باعث نگرانی آبیاری در هنگام مسافرت شده است. زیرا که سه هفته آبیاری نکردن گیاه به منزله ی از بین رفتن آن می باشد.

گیاهان خشک شده

همچنین هیچ کدام از محصولات هوشمند ارائه شده بازار داخل و خارج از لحاظ قیمت،کاربرد و کیفیت، در جایگاهی نیستند که بتوانند به عنوان یک وسیله ی قابل اطمینان مورد استفاده قرار گیرند.

۲٫ آبیاری منظم و دقیق امر بسیار مهمی است . در آبیاری ها گیاه معمولا بین پنجاه تا هشتاد درصد بیشتر از نیازش آبیاری می شود که این امر باعث آسیب رسیدن به گیاه، هدر رفتن املاح خاک و هدر رفتن مقدار زیادی آب می شود.

۳٫آبیاری گیاهان امری زمان بر بوده که اگر در مقیاس بزرگ به صورت صحیح انجام نگیرد ممکن است باعث صدمه رسیدن به گیاهان و خلل در سیکل آبیاری گیاه شود که تکرار این روند موجب کاهش باروری شود.

۴٫در مقیاس بزرگ و کاربرد های صنعتی آبیاری مناسب با رطوبت و جنس خاک و سیکل باروری گیاه و داشتن این اطلاعات  می تواند بسیار موثر باشد و بهترین حالت برای حفظ سلامت گیاه ، صرفه جویی و آبیاری همزمان با نیاز گیاه (real time watering  )می باشد. و این در حالی است که آبیاری های قطره ای کنونی هیچ اطلاعاتی از نحوه عملکرد و سلامت باغ به باغدار نمیدهد.

راه حل

آبیاری هوشمند
کشاورزی مدرن و استفاده از ابزارهای به روز و تاثیرات آن بر رشد بهینه گیاه – آبیاری هوشمند سبز

آبیاری مناسب و کشاورزی مدرن بر رشد گیاه تاثیر بسزایی دارند.

یک پلتفرم هوشمند شما را در راستای مدرنیته و به روز کردن تکنیک های کشاورزی خود پیش می برد.

چنین سیستمی همچنین امکان آبیاری مناسب و کشاورزی مدرن را برای شما فراهم میکند.

• محققان و مخترعان تیم انیگما، به منظور حل مشکلات ذیل در ابعاد کوچک (مصارف خانگی در حد چند گلدان) تا مصارف بزرگ( کاربرد صنعتی و پیشرفته در حد گلخانه های بزرگ)، یک سیستم پیشرفته ی آبیاری با رابط کاربری بسیار آسان طراحی و ابداع نموده اند، این پلتفرم ارزان و قابل اطمینان می تواند جایگزین سیستم های گران و بی کیفیت آبیاری شده و قابل استفاده برای هر نوع گیاه در هر شرایطی می باشد.

 با استفاده از این شرایط، کاربر نه تنها هنگام مسافرت بلکه در هیچ شرایطی آبیاری گیاه را انجام نمی دهد؛ بلکه یک بار برنامه آبیاری را تنظیم کرده و تا برنامه ریزی دوباره این کار به صورت اتوماتیک انجام می شود. •همچنین تیم برنامه نویسی شرکت نیز به منظور کاربری آسان و ایجاد راه حل در دسترس اقدام به طراحی یک نرم افزار کرده اند.

•برای استفاده از این پلتفرم لازم است کاربر یک بار سیستم را نصب کرده و نرم افزار اختصاصی را نصب نماید.

•با استفاده از تکنولوژی فوق یک سیستم پردازشی فوق حرفه ای با کاربری بسیار آسان آبیاری گیاه را بر عهده می گیرد.

آبیاری هوشمند

سیستم آبیاری هوشمند سبز با اپلیکیشن اختصاصی

سیستم آبیاری هوشمند سبز

•سیستم های اتوماسیون آبیاری و مراقبت از گیاه  به وسیله ی نرم افزار اختصاصی موبایل

•با قابلیت اتصال به گوشی همراه به وسیله ی نرم افزار اختصاصی

•با قابلیت آبیاری اتوماتیک به مدت معین و نامحدود

•قابلیت تولید و توسعه ی محصول متناسب با نیاز مشتری حتی در تیراژ محدود

•سازگار با شرایط متنوع

•بهره گیری از تکنولوژی جدید آبیاری همزمان با نیاز گیاه (real time watering  ) به منظور سلامت گیاه و صرفه جویی در مصرف آب

قابلیت و توانایی های سیستم:

 این پلتفرم می تواند در ابعاد و کاربری های متفاوت و متناسب با نیاز مشتری عرضه شود.

شرایط آبیاری در این پلتفرم ثابت نبوده و کاربر می تواند محصول را در چند کلاس سفارش دهد.

۱٫کلاس اول: یک سیستم برای آبیاری سیکلی گیاه با یک برنامه ی روزانه ثابت( بدون نیاز به اینترنت)

۲٫کلاس دوم: یک سیستم هوشمند برای آبیاری یک باغ با آبیاری قطره ای بادقت بالا

۳٫کلاس سوم: ایجاد یک سیستم فوق پیشرفته که به صورت دایم شرایط حیاتی گیاهان یک گلخانه را مخابره کرده و آبیاری آن را به صورت همزمان و با کنترل از راه دور و آنلاین انجام می دهد.

قابلیت گسترش محصول بر اساس نیاز کاربر:

۱٫بهره گیری از سنسور دما، رطوبت، نور، مقدار دی اکسید کربن و … به منظور مانیتورینگ همزمان و مخابره به کاربر از راه دور و کنترل آن توسط نرم افزار موبایل با قابلیت آلارم دادن در مواقع نا مطلوب

۲٫قابلیت ایجاد کیفیت های آبیاری متنوع برای کود دهی هوشمند و مانیتورینگ ریل تایم

قابلیت تغییر و تولید محصول در تیراژ های متنوع حتی (تعداد کم) بسته به نیاز کاربر و دوستداران گل و گیاه

Perfect isn’t Good enough

If you are willing to invest or forward purchasing with inclusive terms, we offer you the best choices.

با خرید این محصول با قیمت بسیار پایین ضمن مراقبت مداوم از گیاهان خود،همواره تا هشتاد درصد در مصرف آب، حین آبیاری صرفه جویی کنید.